Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosaři Zlámalíkovi hrozí trest za doping

6. ledna 2006 13:53 - PRAHA

Trest za užití efedrinu hrozí českému cyklokrosovému reprezentantovi Martinu Zlámalíkovi. V jeho moči, odebrané po pohárovém závodu 19. listopadu v Plzni, kde Zlámalík skončil čtvrtý, se našly stopy zakázané dopingové látky.

"Nechci se na nikoho a nic vymlouvat, ale nechápu to. Proto jsem požádal o přezkoumání B-vzorku a jeho výsledek zatím neznám," řekl v pátek Zlámalík, který je mistrem Evropy jezdců do 23 let ze šampionátu z roku 2003 v Táboře. "Věřím však, že se ukáže omyl a žádné postihy se mě týkat nebudou," dodal třiadvacetiletý jezdec.

Pokud bude i druhá zkouška pozitivní, Zlámalíka trest nemine. V tom případě by jej čekala pokuta a minimálně napomenutí. Dokud však nejsou výsledky B-testu známy, může cyklokrosař závodit.

Zlámalík by tedy mohl startovat i na domácím šampionátu, který se uskuteční v neděli 8. ledna v Podbořanech.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.