Rubriky:

Cyklistika

Junior Gavenda dojel na MS cyklokrosařů čtrnáctý

30. ledna 2016 11:51 - Heusden-Zolder
(Aktualizováno: 30. ledna 2016 12:59)

Čeští junioři v úvodním závodě mistrovství světa cyklokrosařů v belgickém Heusden-Zolderu neuspěli. Nejlepší byl na čtrnácté příčce Jan Gavenda, suverénně vyhrál Nizozemec Jens Dekker před Francouzi Mickaelem Crispinem a Thomasem Bonnetem.

 

cyklokros.cz

Sedmnáctiletý Dekker se hned zkraje závodu, který se jel v nevlídném počasí za větru a silného deště, osamostatnil v čele. Postupně navyšoval náskok a nakonec přesvědčivě potvrdil jakožto světová jednička i vítěz Světového poháru roli hlavního favorita.

"Jel jsem na plný plyn, ale byl to docela těžký závod a člověk si musel dávat pozor. Jsem rád, že se to povedlo, mám za sebou skvělé období," prohlásil vítězný Dekker, jemuž se v listopadu na domácí půdě v Huijbergenu podařilo dobýt i titul mistra Evropy.

Crispin dojel do cíle se ztrátou 35 vteřin, Bonnet měl na vítěze minutové manko. Gavenda zaostal za Dekkerem o více než dvě minuty, dalším Čechem v pořadí byl sedmatřicátý Václav Sirůček.

Gavenda byl přesto s výkonem i výsledkem spokojený. "Start se mi moc nepovedl, stál jsem v páté lajně. V průběhu jsem se posouval dopředu, v posledním okruhu jsem předjel v závěrečném stoupání pět soupeřů, což mě dost nakoplo. Jelo se mi dobře. Být závod delší, možná bych byl ještě lepší. Chtěl jsem být do patnáctky, což se povedlo," řekl Gavenda.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Heusden-Zolderu (Belgie):
Junioři:
1. Dekker (Niz.) 43:05,
2. Crispin -35,
3. Bonnet (oba Fr.) -1:00,
...14. Gavenda -2:10,
37. Sirůček -3:30,
41. Honzák -3:57,
49. Jarý -4:32,
54. Novák (všichni ČR) -5:41.
13:00 ženy do 23 let,
15:00 ženy elite.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.