Rubriky:

Cyklistika

Kruijswijk bude pokračovat na Giru se zlomeným žebrem

28. května 2016 11:18 - Risoul

Nizozemský cyklista Steven Kruijswijk přišel v pátek na Giru d'Italia po pádu nejen o dres lídra, ale zlomil si i žebro, přesto bude pokračovat. Oznámil to jeho tým LottoNL krátce před startem dnešní předposlední etapy.

 

Claudio Peri, ČTK/AP

Kruijswijk vedl Giro od minulé soboty, do páteční etapy vstupoval s náskokem tří minut, ale při sjezdu z průsmyku Colle dell'Agnello nevybral zatáčku a po kotrmelci přistál v závěji sněhu lemující cestu. Po výměně kola pokračoval s poraněnou nohou a bokem. Vyšetření v nemocnici pak odhalilo i poraněné žebro.

"Má v něm malou prasklinu. Cítí také bolesti nohou a rukou," uvedl nizozemský tým. Na Giru nicméně bude osmadvacetiletý Kruijswijk bojovat dál, z průběžně vedoucí příčky se propadl na třetí místo a ztrácí zhruba minutu na nového lídra Estebana Chavese z Kolumbie.

Po dramatické změně v čele závodu dnes peloton ve 20. etapě čekají další tři alpské průsmyky a z Francie se vrátí na italskou půdu. Nedělní závěrečná etapa do Turína už bude rovinatá.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.