Rubriky:

Cyklistika

Cyklista König se po čtyřměsíční pauze vrací k závodění

8. června 2016 11:44 - Londýn

Český cyklista Leopold König se po čtyřměsíční pauze způsobené zraněním vrací do pelotonu. Člen elitního týmu Sky je v nominaci na etapový závod Kolem Švýcarska, jenž začíná v sobotu.

 

facebook Leopold König

Osmadvacetiletý König se naposledy představil začátkem února v závodě Kolem Valencie, v němž obsadil celkově desáté místo. Právě těsně před startem závodu si však podle informací listu MF DNES poranil koleno, které ho nepustilo do pelotonu další čtyři měsíce.

König kvůli takzvané modřině na kosti přišel mimo jiné o plánovanou účast na závodech WorldTour Tirreno-Adriatico a Kolem Katalánska a vrchol jara Giro d'Italia, kde mohl obhajovat loňské šesté místo.

Zatím není jasné, jak zdravotní pauza ovlivní Königův původní program. Se startem na Tour de France před začátkem sezóny nepočítal, po srpnových olympijských hrách v Riu de Janeiro by se mohl představit na Vueltě.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.