Bouhanni přijde kvůli zranění ruky při potyčce o Tour de France

29. června 2016 13:15 - Paříž

Elitní francouzský spurtér Nacer Bouhanni se kvůli zranění ruky, jež si způsobil při víkendové potyčce v hotelu, nezúčastní Tour de France. Pětadvacetiletý člen týmu Cofidis se musel v úterý podrobit operaci, neboť rána na ruce se špatně hojila.

Bouhanni se zranil v noci ze soboty na neděli několik hodin před startem domácího šampionátu. V hotelu se dostal do konfliktu s údajně opilými hosty, kteří byli hluční a rušili ho ve spánku. Při následné potyčce si Bouhanni zranil ruku, a ačkoli do mistrovského závodu odstartoval, brzy ho musel vzdát.

Absence vítěze letošních sedmi etap znamená pro Cofidis výraznou změnu strategie, neboť tým na Tour byl složen převážně na Bouhanniho podporu ve spurtech. V sestavě ho od soboty nahradí vrchař Nicolas Edet.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: