Šampión Boonen vyhrál nejstarší cyklistický závod ve Flandrech

12. dubna 2006 16:59 - SCHOTEN

Úřadující mistr světa Tom Boonen si spravil náladu po nedělním závodě Paříž-Roubaix, kde se mu nepodařilo obhájit loňské vítězství, a ve středu triumfoval na Grote Scheldeprijs. Belgický cyklista vyhrál nejstarší závod ve Flandrech tradičně v závěrečném spurtu a dosáhl 13. vítězství v sezóně.

Pětadvacetiletý Boonen se prosadil po 200 kilometrech v cílovém městě Schoten díky vydatné pomoci kolegů z týmu Quickstep, jichž bylo ve vedoucí skupině i s lídrem sedm. Na druhém místě za svým kapitánem skončil Nizozemec Steven de Jongh, třetí byl Belgičan Gert Steegmans ze stáje Davitamon.

Boonenovi se před čtyřmi dny nepodařilo obhájit triumf na "Peklu severu", kde nestačil na Švýcara Fabiana Cancellaru. Závod Grote Scheldeprijs vyhrál po ročníku 2004 podruhé v kariéře.

Dnešní závod nedokončil zkušený belgický jezdec Peter van Petegem. Šestatřicetiletý cyklista, ověnčený řadou vítězství, skončil po pádu v nemocnici s podezřením na zlomeninu klíční kosti.

Výsledky - 200 km:
1. Boonen (Belg.) 4:36:23, 2. De Jongh (Niz.), 3. Steegmans, 4. Eeckhout (oba Belg.), 5. Brown (Austr.), 6. Gasparotto (It.) všichni stejný čas.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: