Ve 105 letech se udrží na kole. A co víc: chce vylepšit světový rekord

4. ledna 2017 11:19 - Saint-Quentin-en-Yvelines

Vlastní rekordní výkon nechal trošku uležet, po třech letech se na něj ale nemohl dívat a chce ho vylepšit. Nebylo by to až tak mimořádné, kdyby tomuhle chlapíkovi nebylo 105 let.

Reuters

Přesná čísla nejsou v tomhle případě až tak důležitá. Borec je mimořádný už tím, že se v úctyhodném věku udrží na kole, což náležitě dokumentuje na videu z předešlého rekordního pokusu.

Ale pro úplnost. Francouz Robert Marchand se zapsal do knihy rekordů, když překročil stovku. To zvládl 24 kilometrů za hodinu. Když mu bylo 102, v hodinovce zajel téměř 27 kilometrů. Ale ani s tím není bývalý hasič a dřevorubec, který zažil 16 francouzských prezidentů, spokojený.

Na velodromu v Saint-Quentin-en-Yvelines se náležitě připravoval a čeká velké davy podporovatelů při dnešním pokusu o další překonání světového historického maxima, tentokrát už v kategorii nad 105 let.

vap, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.