Rubriky:

Cyklistika

Cavendish vyhrál úvodní etapu v Abú Zabí. Další z favoritů padali

23. února 2017 16:27 - Abú Zabí

Závod WorldTour Kolem Abú Zabí zahájil nejlépe britský exmistr světa Mark Cavendish. Po 189 kilometrech rovinaté etapy porazil německého rivala Andrého Greipela ve spurtu, který ovlivnil pád několika favoritů kilometr před cílem. V zatáčce skončili na zemi i Marcel Kittel nebo Caleb Ewan. Český cyklista Roman Kreuziger při své premiéře za novou stáj Orica dojel v hlavní skupině na 35. místě, Petr Vakoč z Quick-Stepu nabral ztrátu 67 sekund.

Video již není dostupné

sntv

"V prostřední části jsem se trochu trápil a bojoval s teplem, ale je to první etapa a za sebe můžu být s průběhem spokojený," zhodnotil závod Kreuziger. Litoval však pádu týmového kolega Ewana. "Mohl bojovat o vysoká místa. Snad nebude mít nic zlomeného a bude pokračovat," řekl úřadující český mistr.

Ewan stejně jako hvězdný německý spurtér Kittel, pro něhož předtím v čele pelotonu pracoval i Vakoč, mají minimálně odřeniny. Pád dnes zbrzdil například i španělskou hvězdu Alberta Contadora.

Páteční etapa bude více technická. "Nevede po dálnici, ale je to takový městský velký okruh," přiblížil Kreuziger. Klíčová bude sobotní etapa a její závěrečné stoupání, závod skončí v neděli.

Cyklistický závod Kolem Abú Zabí (WorldTour) - 1. etapa (189 km):
1. Cavendish (Brit./Dimension Data) 4:37:06
2. Greipel (Něm./Lotto)
3. Bonifazio (It./Bahrajn-Merida)
4. Consonni (It./SAE Abú Zabí)
5. Viviani (It./Sky)
6. Kluge (Něm./Orica)
...
35. Kreuziger (ČR/Orica) všichni stejný čas
131. Vakoč (ČR/Quick-Step Floors) -1:07
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika