Rubriky:

Cyklistika

Dobrá zpráva! Vakoč je po operaci, věří v kompletní uzdravení

27. ledna 2018 16:55 - Praha/Nelspruit
(Aktualizováno: 27. ledna 2018 17:14)

Cyklista Petr Vakoč je po operaci obratle, který si zlomil při páteční nehodě na tréninku v Jihoafrické republice. Pětadvacetiletý závodník stáje Quick-Step Floors by se měl za deset dnů vrátit do Evropy.

 

Profimedia.cz

„Včerejší úspěšnou operací začala cesta ke kompletnímu uzdravení," vyslal Vakoč optimistický vzkaz na svém twitterovém účtu. „Děkuji týmu, záchranářům, šikovným doktorům i všem ostatním za pomoc a podporu," dodal český jezdec.

Vakoče a jeho týmového kolegu Laurense de Pluse srazilo nákladní auto při dopolední tréninkové vyjížďce. Belgický závodník vyvázl jen s lehčími zraněními, u Vakoče ale důkladné vyšetření odhalilo frakturu obratle, která si vyžádala operační zákrok.

Po páteční operaci zůstane český cyklista v jihoafrické nemocnici ještě deset dnů, pak by ho stáj měla přepravit do Evropy. "Dnes (v sobotu) ráno jsem s Petrem hovořil, byl spokojený s tím, že všechno dobře dopadlo. Posledních 48 hodin bylo opravdu dlouhých a nervózních, ale teď jsme šťastní. Petr teď potřebuje hlavně hodně odpočívat," řekl trenér Koen Pelgrim na týmovém webu.

pn, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika