Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger odstartuje do třinácté profesionální sezóny ve Valencii

30. ledna 2018 16:55 - Praha

Cyklista Roman Kreuziger zahájí tento týden etapovým závodem Kolem Valencie ve Španělsku třináctou sezónu mezi profesionály. Jednatřicetiletý český jezdec si pochvaluje, že v zimní přípravě vydržel zdravotně v pořádku, a doufá, že tomu tak bude i nadále.

 

facebook Romana Kreuzigera

"Příprava proběhla opravdu dobře. Nemůžu si stěžovat. Všechno šlo, jak mělo. Doufejme, že to bude vidět i na závodech. Proti loňsku je výhoda v tom, že jsem zatím neonemocněl. Teď přichází hodně těžké období a bude důležité zůstat zdravý mezi závody a cestováním," uvedl Kreuziger před druhou sezónou v australském týmu, jenž změnil název na Mitchelton-Scott.

Ve Valencii spolu s ním pojedou například britská dvojčata Adam a Simon Yatesovi či Ital Matteo Trentin, zimní posila z Quick-Stepu. "Tým na nás nevyvíjí žádný tlak. Chtějí, abychom se rozjeli před dalšími závody. Když se chytne začátek sezóny, tak pak to většinou běží dobře i dál. Těším se na to. Doufám, že bude hezky. Teď je základ zůstat zdravý," řekl Kreuziger.

Pětietapový závod se pojede od středy do neděle a v pelotonu bude chybět obhájce loňského prvenství Nairo Quintana z Kolumbie. Na startu naopak bude coby jeden z favoritů vítěz z roku 2016 Wout Poels z Nizozemska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika