Valverde má první vítězství od vážného zranění na Tour

Španělský cyklista Alejandro Valverde vybojoval první vítězství od loňského pádu a těžkého zranění na Tour de France. Sedmatřicetiletý jezdec stáje Movistar vyhrál druhou etapu závodu Kolem Valencie a ujal se průběžného vedení. Roman Kreuziger dokončil 154 kilometrů dlouhý úsek na 14. místě se ztrátou 19 sekund na vítěze.

Český cyklista Roman Kreuziger

Valverde loni na Tour, kde patřil mezi favority, upadl v úvodní časovce a zlomil si čéšku a kotník. V sezóně, v které si předtím připsal několik cenných vítězství, se pak už neobjevil. V letošním roce se dočkal prvenství při čtvrtém startu.

"Mám radost, že se mi povedlo po tom zranění zase vyhrát. V tréninku jsem se cítil dobře, ale nikdy nevíte, jak to bude vypadat v závodech," uvedl Valverde, který projel cílem následován dvojicí Astany Luis León Sánchez a Jakob Fuglsang.

"S Astanou jsme spolupracovali, byla to paráda. Sánchez je kamarád, chtěl taky vyhrát, ale povedlo se to mně," dodal majitel šesti medailí z mistrovství světa.

Cyklistický etapový závod Kolem Valencie - 2. etapa (153,9 km)
1. Valverde (Šp.) 3:53:55,