Němec Ciolek se stal mistrem světa do 23 let

23. září 2006 19:10 - SALCBURK

Duhový trikot světového šampióna v závodě s hromadným startem kategorie mužů do 23 let vybojoval na mistrovství světa silničních cyklistů v Salcburku německý reprezentant Gerald Ciolek, který měl nejvíce sil v závěrečném spurtu šestice uprchlíků.

Stříbro vybojoval po 177 kilometrech závodu Francouz Romain Feillu, bronz ruský cyklista Alexander Chatuncev. Pětice českých reprezentantů nebyla mezi 177 startujícími prakticky vidět, výjimkou byl jen chvilkový záblesk v podobě pokusu o únik Jana Bárty, který však brzy zkrachoval.

Lídr českého týmu Lukáš Fůs, bronzový medailista z MS 2003 v kanadském Hamiltonu mezi juniory, zhruba v polovině závodu nestačil a slezl z kola. Nejlepší v cíli byl Bárta pětatřicátý. "Jsem hodně zklamaný, na nejlepší jsme prostě neměli," uvedl Bárta.

Klíčové momenty pro vývoj závodu přišly v posledním osmém okruhu, kdy se na špici neustále přelévalo pořadí. Jedenáct kilometrů před cílem zaútočil Rus Chatuncev, po pěti kilometrech ho dostihlo pět dalších závodníků. Uprchlíci si udrželi minimální náskok před hlavním polem a ve spurtu potvrdil své schopnosti Ciolek. Nastoupil z druhé pozice a nedal soupeřům šanci.

Německý vítěz ze stáje Wiesenhof Akud, kde letos jezdil s Čechy Konečným a Tesařem, si dal ten nejlepší dárek k dvacátým narozeninám, které oslavil v úterý. V této sezóně vyhrál etapu v závodě Kolem Německa a byl druhý na prestižní jednorázovce Henninger Turm. Vloni vyhrál mistrovství Německa, když ve spurtu porazil daleko slavnějšího Erika Zabela. Dnes vybojoval v Salcburku nejcennější vítězství kariéry, která bude pokračovat v elitním německém týmu T-Mobile. Tam bude působit mj. s Čechem Františkem Raboněm.

"Moc mu to přeju. Gerald je sice hlavně spurtér, ale dobře dokáže přejet i kopce, takže mu trať musela vyhovovat. Je to paráda, takhle budu mít na své rozlučce aspoň mistra světa," řekl Lubor Tesař, který ve čtvrtek v Plzni pořádá poslední závod své bohaté kariéry.

Jan Krůta, Právo

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: