Rubriky:

Cyklistika

Úvodní časovku na Tirrenu znovu vyhrál tým BMC. Štybarův tým byl čtvrtý

7. března 2018 19:50 - Lido di Camaiore

Třetím rokem v řadě vyhrála formace BMC zahajovací týmovou časovku cyklistického závodu Tirreno-Adriatico. Jako první se do dresu lídra oblékl stejně jako loni Ital cyklista Damiano Caruso. Tým Zdeňka Štybara Quick-Step skončil čtvrtý, stáj Bora Leopolda Königa sedmá.

Video již není dostupné

sntv

Na třetí příčce byli jezdci Sky s Chrisem Froomem, který závodí navzdory vyšetřování kvůli pozitivnímu dopingovému testu na loňské Vueltě. Froome stejně jako oba Češi i další jezdci absolvují Tirreno jako přípravu na Giro d'Italia.

Štybar ani König v závěrečné fázi časovky už nestačili tempu a dorazili mimo základní čtveřice svých sestav. Štybar projel cílem s odstupem 55 vteřin, König měl manko na Carusa 2:12 minuty.

Do časového limitu se nevešel kvůli tvrdému pádu bývalý mistr světa Mark Cavendish, jenž dorazil do cíle s krvavými šrámy i v obličeji a roztrhaným dresem. Zamířil proto do nemocnice. V Itálii přitom startoval poprvé po otřesu mozku z pádu na závodě Kolem Abú Zabí.

"S největší pravděpodobností trefil zadním kolem díru. A to v rychlosti 60 kilometrů za hodinu. To nikdy nekončí dobře," řekl ředitel Cavendishovy stáje Dimension Data Rolf Aldag. Ve čtvrtek bude závod pokračovat druhou ze sedmi etap.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 1. etapa (časovka družstev na 21,5 km): 
1. BMC Racing 22:19
2. Mitchelton-Scott -4
3.Team Sky -9
4. Quick-Step Floors -15
5. Team Sunweb -25
6. Kaťuša-Alpecin -29.
Průběžné pořadí:  
1. Caruso (It./BMC) 22:19
2. Dennis (Austr./BMC)  
3. Bevin (N. Zél.)  
4. Van Avermaet (Belg./BMC) všichni stejný čas
5. Durbridge (Austr./Mitchelton-Scott)  
6. Impey (JAR/Mitchelton-Scott) oba -4
...76. Štybar (ČR/Quick-Step Floors) -55
126. König (ČR/Bora-hansgrohe) -2:12.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika