Rubriky:

Cyklistika

Šéf elitní stáje dostal za ohrožení traťového komisaře distanc. Tour ale stihne

18. května 2018 21:05 - Aigle

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) suspendovala na 50 dní sportovního ředitele stáje Astana Larse Michaelsena za to, že při závodě v Anglii málem týmovým vozem srazil traťového komisaře. Trest by měl bývalému dánskému jezdci vypršet ještě před Tour de France, která startuje 7. července.

Michaelsen zodpovědnost za situaci, která jen těsně neskončila tragickou kolizí, přijal. Při závodě Kolem Yorkshiru málem najel do komisaře, jenž před dopravním ostrůvkem uprostřed silnice směroval cyklisty a doprovodná vozidla na jednu nebo druhou stranu. Muž na poslední chvíli stihl uskočit a vyvázl bez zranění, auto vrazilo jen do dopravní značky.

Michaelsen vedle zákazu činnosti zaplatí pokutu 5000 švýcarských franků (asi 109.000 korun) a bude muset s UCI spolupracovat na projektech, které se zaměřují na bezpečnost na silnicích.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.