Rubriky:

Cyklistika

Dopingová aféra ve Španělsku uvízla na mrtvém bodě

27. října 2006 15:31 - MADRID

Vyšetřování dopingové aféry ve Španělsku, do níž je zapletena především řada špičkových cyklistů, uvázlo na mrtvém bodě. Podle španělského deníku El Mundo se objevila série právních námitek, které mohou v konečném důsledku zmařit potrestání viníků. Skandál týkající se také Jana Ullricha a Ivana Bassa vypukl krátce před startem letošní Tour de France, kterou připravil o řadu hvězd.

Španělská rozhlasová stanice Cadena Ser dva dny před startem Tour zveřejnila jména nejznámějších z 58 podezřelých. Krátce na to se dostala na veřejnost kompletní listina podezřelých a všichni zúčastnění byli vyloučeni ze slavného etapového závodu.

Jména byla odhalena na základě kódů, kterými byly zašifrované záznamy sportovních lékařů Eufemiana Fuentese a Josého Merina Batrese. Oba byli již v květnu zatčeni v rámci rozsáhlé razie proti dopingu, při níž policie zadržela steroidy, hormony a další zakázané látky.

Podle El Munda může vyšetřování vyznít do ztracena kvůli právním kličkám ze strany některých podezřelých. Například cyklisté z bývalého týmu Liberty Seguros, v jehož barvách jezdili i Jan Hruška a René Andrle, kritizují Španělskou cyklistickou federaci za zveřejnění utajovaných informací a zničení pověsti.

Další právníci podle listu tvrdí, že důkazy mohou být použity jen v soudním sporu, nikoliv v disciplinárním řízení na sportovním poli. El Mundo soudí, že právě to byl důvod, proč Italský olympijský výbor nedávno stáhl obvinění proti Bassovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika