Rubriky:

Evropské hry 2015

Boxerka Schmoranzová uznala sílu soupeřky: Musím na sobě víc makat

20. června 2015 13:57 - Baku

Úřadující mistryně světa ukončila pouť boxerky Martiny Schmoranzové na Evropských hrách. Anastasia Beljakovová z Ruska nedala české reprezentantce šanci a její sen o úspěchu na premiérovém ročníku akce u Kaspického moře rázně ukončila.

 

David Taneček, ČTK

„Je těžké mít hned v prvním zápase mistryni světa, když jste nerozboxovaný. Naposledy jsem měla zápas na mistrovství světa v listopadu, což může hrát roli. Na nic se ale vymlouvat nebudu. Prostě jsem prohrála svojí vinou. Musím na sobě víc makat," řekla Schmoranzová novinářům po porážce 0:3 na body. Dva rozhodčí duel ohodnotili skóre 40:35, třetí dal Češce o bod více.

Schmoranzová se s nejlepší současnou boxerkou váhové kategorie do 64 kg utkala potřetí v kariéře a potřetí prohrála. „Plán byl takový, že se budu více tlačit, přebírat jí místo a mít více kombinací. Nic z toho mi ale od prvního kola nešlo," řekla Schmoranzová, podle které byla Ruska porazitelná. „Já jsem ale vytuhla. Psychika. I když jsem se snažila, bylo to jasné. Jen ve třetím kole se mi ji podařilo dvakrát trefit na bradu, ale to bylo málo," doplnila.

Porážkou si byla jistá ještě před vyhlášením

Osmadvacetiletá česká reprezentantka při závěrečném vyhlášení vítězky ani nečekala na oficiální výsledky a ještě předtím, než rozhodčí zvedla ruku Beljakovové nad hlavu, sportovně začala tleskat.

„Věděla jsem hned, že vyhrála. Od prvního kola měla větší přehled, byla uvolněná a já křečovitá. Chtěla jsem ji trefit, abych se srovnala, ale to se mi nepovedlo a unavila jsem se. Až ve třetím kole jsem si řekla, že to zkusím pinkat, můj styl, a trošku to vycházelo. I v něm ale byla lepší," uvedla Schmoranzová.

Rodačka z Rakovníka si užila i atmosféru v zaplněné Crystal Hall, kde byly dva tisíce diváků. „Byla super. Slyšela jsem i české fanoušky. Byla jsem ráda, že mě přišli sportovci podpořit, ale bohužel jsem jim neudělala radost. Snad příště," dodala Schmoranzová, která tak v Baku dopadla stejně jako tři čeští boxeři.

ČTK

Časová osa: Evropské hry 2015

Filtr článků - Evropské hry 2015