Sestry Kordovy nepřipravily Kim Si-jong o rekordní prémii

Naples

Nejvyšší prémii v historii ženského golfu 1,5 milionu dolarů získala na finálovém turnaji LPGA v Naples na Floridě Kim si-jong. Šestadvacetiletá Korejka uhájila v závěrečném kole první místo a odrazila útok Nelly Kordové, jež nakonec skončila třetí. Druhá dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy Jessica skončila šestá.

Americká golfistka Nelly Kordová.

Kim Si-jong vedla na CME Group Championship od začátku a jubilejní desátý titul na LPGA vybojovala i přesto, že poslední kolo bylo její nejhorší v turnaji. Odměnu v přepočtu téměř 35 milionů korun si zajistila až osmimetrovým patem na poslední jamce. Výsledek 70 jí stačil, Nelly Kordová totiž zahrála ještě o ránu více. Mezi ně se dostala mocně finišující Angličanka Charley Hullová, jež předvedla pět birdie na posledních sedmi jamkách.

"Byla jsem hodně nervózní. Snažila jsem se na vítězství i rekordní prémii nemyslet, ale nešlo mi to z hlavy vytěsnit," přiznala vítězná Korejka, jež zvítězila se skóre -18.

Jednadvacetiletá Nelly Kordová zakončila zatím nejlepší sezonu kariéry na pátém místě finančního žebříčku. Dva turnaje vyhrála, v elitní desítce byla dvanáctkrát. Jako jednička zakončila rok jiná Korejka Ko Čin-jong.

Ženský golfový turnaj kategorie Tour Championship v Naples v USA, finále LPGA (dotace 5 milionů dolarů, par 72):
1. Kim Si-jong (Korea) 270 (65+67+68+70)