Höjgaard je třetím nejmladším vítězem na European Tour

Beau Champ

Osmnáctiletý dánský golfista Rasmus Höjgaard se stal třetím nejmladším vítězem turnaje European Tour. O svém triumfu na Mauricius Open rozhodl v dodatečném rozstřelu tří hráčů, kteří zakončili soutěž s bilancí 19 ran pod par.

Ilustrační foto

Höjgaard si zajistil účast v play off díky birdie na poslední osmnácté jamce čtvrtého kola. V rozstřelu pak porazil na třetí jamce Francouze Antoinea Roznera. Ital Renato Paratore odpadl hned v úvodu play off.

Dánský mladík získal první titul na elitním evropském okruhu ve věku 18 let a 271 dní. V mladším věku to dokázali pouze Ital Matteo Manassero, kterému se to povedlo v 17 letech hned dvakrát, a Novozélanďan Danny Lee.

Vítězství Höjgaard vybojoval již při pátém startu na European Tour. "Je to jako sen. Dostat se na European Tour takhle brzy a teď vyhrát, to je neuvěřitelné. Nemám slov," radoval se golfista, který se letos dvakrát představil i v Česku. V květnu startoval na turnajích Challenge Tour na Zbraslavi a v Kuřimi, kde skončil devátý.

Golfový turnaj Mauricius Open série European Tour (par 72, dotace 1 milion eur):