Rubriky:

Golf

Golfisté mezinárodního týmu vedou v Prezidentském poháru

13. prosince 2019 20:51 - Melbourne

Golfisté mezinárodního týmu udrželi po druhém dni Prezidentského poháru tříbodový náskok. Výběr kapitána Ernieho Else vede před víkendem nad USA 6,5:3,5 a má naději na druhý triumf v historii soutěže.

 

Andy Brownbill, ČTK/AP

V dnešních foursomech, v nichž každá dvojice hraje jedním míčkem a hráči se střídají, oba týmy v Melbourne dvakrát vyhrály a jeden duel skončil remízou.

V jednu chvíli to s Američany vypadalo bledě, mezinárodní tým vedl ve všech pěti zápasech, ale nakonec den skončil smírem. Bod mezinárodnímu týmu přinesli Adam Scott s Louisem Oosthuizenem a Abraham Ancer s Marcem Leishmanem.

Höjgaard je třetím nejmladším vítězem na European Tour

Za USA znovu uspěl hrající kapitán Tiger Woods s Justinem Thomasem a díky birdie na osmnáctce i Patrick Cantlay a Xander Schauffele. Remízou se rozešli Gary Woodland, Rickie Fowler s Cameronem Smithem a Im Song-čem.

"Měli jsme šanci náskok navýšit, ale ke konci dne jsme pár zápasů ztratili. Je dobré, že to hráči zažili, poučí se a příště už se to nebude opakovat," řekl Els.

Woods a Thomas srovnali krok s Hideki Macujamou a An Pjong-honem na třináctce a rozhodli díky birdie patu Thomase na závěrečné osmnáctce. "Zažít to po boku kapitána je parádní. Snad otočíme i celé utkání," řekl Thomas.

Woods si připsal v Prezidentském poháru pětadvacátý vítězný zápas a vyrovnal rekord Phila Mickelsona, s 12 vyhranými foursomy je v soutěži nejlepší.

Ve hře je stále ještě hodně bodů. V sobotu jsou na pořadu dopoledne fourbally, odpoledne foursomy a v neděli duel tradičně uzavře dvanáct singlů. Američané vyhráli Prezidentský pohár sedmkrát v řadě a desetkrát z dvanácti duelů. Mezinárodní tým uspěl jen v roce 1998 právě v Melbourne, jednou se golfisté rozešli s remízou.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf