Rubriky:

Golf

Oko do naší mysli

4. září 2008 10:50

Barevně naaranžované patry nejsou uměleckým vrtochem východoevropského modernisty.

Jde o vědecky prověřenou optiku. Když se podíváme přes patr, vše, co vidíme – míč, jamka a obrys greenu –, je stejně skutečné jako iluze, kterou si mozek neustále rozebírá a skládá dohromady společně s údaji, jež nám posílají oči.

Jediné, co skutečně potřebujete vědět o horní straně svého patru, je její trojí funkce: dostat vás do postavení s očima přímo nad míčem, namířit líc podél cílové linie a ovlivnit druh prováděného úderu.

„Dokážeme vyrobit patry, které vytvářejí úder,“ říká Scotty Cameron, konstruktér značky Titleist, který do svého studia v kalifornském San Marcos pravidelně zve profesionální golfisty na patovací analytická sezení. „Pokud například golfista napřahuje patrem vně dráhy švihu, můžeme udělat patu hole menší než špičku,“ tvrdí. „To vyvolá dojem, který golfistu přinutí provádět nápřah více uvnitř.“

Kompletní článek najdete v zářijovém Golf Digest C&S.


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.