Podbořánky se změnami

15. dubna 2009 08:52

Na jinou podobu hřiště si musejí zvykat ti, kdo přijedou hrát golf do Podbořánek. Devítka na Rakovnicku se musela pozměnit kvůli zásahu ekologů.

Údajný výskyt vzácné rostliny a spory o formální povolení stavby způsobily, že letos se v Podbořánkách nehraje na šesté jamce a kvůli plynulosti hry ani na předchozí páté, což byly dva zajímavé čtyřparové doglegy.

Hřiště tak muselo oprášit starý layout, který fungoval právě před dostavbou páté a šesté jamky. Do hry se vrátily dva provizorní třípary, které jsou nyní jamkami číslo šest a sedm. Hřiště bylo také přenormováno na par 68.

„Boj o původní podobu hřiště klub ještě nevzdal. Existuje varianta, že by se šestá jamka hrála aspoň jako třípar při využití stávajícího greenu,“ řekl sekretář klubu Petr Havlíček.


Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.