Živě

Trojice nakažených golfistů se vrátila na PGA Tour, hraje spolu

10. července 2020 10:16 - Dublin

Tři golfisté nakažení koronavirem se vrátili po karanténě na PGA Tour a úvodní kolo nového turnaje Workday Charity Open v americkém Dublinu absolvovali společně. V izolaci strávili Dylan Frittelli, Nick Watney a Denny McCarthy deset dnů. Svolení k návratu dostali poté, co během 72 hodin před začátkem turnaje neprokázali žádné symptomy.

 

Gerry Broome, ČTK/AP

Právě Jihoafričan Frittelli měl v této době obhajovat titul na John Deere Classic v Silvisu, ale tamní podnik byl kvůli pandemii zrušen. Nynější turnaj v Dublinu v Muirfield Village Golf Clubu jej nahradil.

Společně s Američany Watneym a McCarthym mají kvůli předchozímu pozitivnímu testu přísnější režim a jsou oproti ostatním hráčům trochu jako v bublině. "Je to poněkud zvláštní," přiznal Frittelli, jenž v prvním kole překročil par o jednu ránu a dělí se o 89. místo.

V čele je domácí golfista Collin Morikawa se skóre -7. Příští týden se v Dublinu odehraje další turnaj Memorial Tournament s vyšší dotací a také s účastí hvězdného Tigera Woodse, jenž si prodloužil koronavirovou pauzu, aby šetřil problémová záda.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.