Golf

Skot Warren vyhrál první turnaj golfové European Tour po pauze

12. července 2020 16:49 - Atzenbrugg

První golfový turnaj série European Tour po koronavirové pauze ovládl v Rakousku Skot Marc Warren, který na hřišti v Atzenbruggu zahrál v součtu čtyř kol 275 ran. Na triumf dosáhl i bez caddieho, který nestihl včas předložit negativní test na covid-19 a nebyl k turnaji připuštěn. Český reprezentant Ondřej Lieser zapsal výsledek 288 a obsadil dělené 44. místo. Druhý Čech Stanislav Matuš neprošel cutem.

Darron Cummings, ČTK/AP

Devětatřicetiletý Warren dosáhl čtvrtého vítězství na European Tour, naposledy se radoval před šesti lety v Dánsku. V Atzenbruggu se postaral o raritu, protože si během celého turnaje sám nosil tašku s holemi. "Hrál jsem tak poprvé po patnácti letech a bylo to jiné. Snad to bylo jednou a naposledy, caddieho společnost mám rád," řekl Warren.

Přiznal, že si titulu cení víc než tří předchozích. "Po tak dlouhé pauze zase vyhrát... Já v minulých letech hrál slabě. Ta (koronavirová) přestávka byla pro kdekoho nešťastná, ale pro mě přišla ve správný čas. Strávil jsem ho doma a snažil se vylepšit svoji hru, aby to byl golf. Prospělo mi to a vrátil jsem se svěží," konstatoval Warren, který před turnajem figuroval až ve třetí stovce sezonního žebříčku. Nyní poskočí do sedmé desítky.

Jiménez vede po dvou kolech první turnaj European Tour po pauze

O jednu ránu za Warrenem skončil v Rakousku Němec Marcel Schneider, třetí byl s výkonem 277 Nizozemec Wil Besseling.

Austrian Open byl prvním turnajem European Tour po čtyřech měsících. Všichni zúčastnění museli před příjezdem do Diamond Country Clubu u Vídně projít testy na koronavirus. Během turnaje museli dodržovat bezpečnostní zdravotní a hygienická opatření.

Golfový turnaj Austrian Open v Atzenbruggu (Rakousko), součást série European Tour (dotace 500 tisíc eur, par 72):