Rubriky:

Golf

Woods na Memorialu jen tak tak prošel cutem

18. července 2020 09:00 - Dublin

Golfista Tiger Woods místo útoku na rekordní 83. vítězství na PGA Tour s vypětím všech sil prošel na prestižním Memorialu v americkém Dublinu cutem a do závěrečných kol půjde se ztrátou dvanácti ran na lídry. O vedení se dělí jiní Američané Tony Finau a Ryan Palmer se skóre -9, o ránu zpět následuje Španěl Jon Rahm, který má šanci stát se po turnaji poprvé v kariéře světovou jedničkou.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Woods, pětinásobný vítěz turnaje pořádaného legendárním Jackem Nicklausem, neměl dobrý den. Zaznamenal během něj double bogey a na dalších pěti jamkách nesplnil normu o ránu. Ve hře se udržel třemi birdie, z toho dvě zaznamenal na posledních třech jamkách. Kolo zakončil s výsledkem +4 a propadl se z děleného 18. místa na 64., které jako poslední zajišťovalo pokračování v turnaji.

Woods si postěžoval, že už při rozcvičení pociťoval ztuhlá záda, s kterými podstoupil v minulosti řadu operací. "Nemohl jsem se pohybovat tak, jak bych rád. Byl to celkem boj," konstatoval Woods, který startuje na PGA Tour poprvé od února. "Na začátku jsem na dvou jamkách potřeboval tři paty, a místo abych se dostal do pohody, tak jsem se s tím po zbytek dne pral," dodal.

The Memorial Tournament je šestá soutěž v pořadí po koronavirové pauze. Startuje na něm devět golfistů z první světové desítky a hraje se bez diváků.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf