Rubriky:

Golf

Thomas vyhrál turnaj St. Jude Invitational série PGA a je znovu světovou jedničkou

3. srpna 2020 07:53 - Praha
(Aktualizováno: 3. srpna 2020 08:13)

Americký golfista Justin Thomas vyhrál St. Jude Invitational série PGA Tour a World Golf Championships a podruhé v kariéře je prvním hráčem světa. V Memphisu předvedl výkon třináct ran pod par.

 

Mark Humphrey, ČTK/AP

Thomas zvítězil na hřišti TPC Southwind o tři rány před čtveřicí, kterou tvořili tři jeho krajané - obhájce titulu Brooks Koepka, Daniel Berger a Phil Mickelson a také Angličan Tom Lewis.

"Byl to těžký boj a hodně si výhry vážím, protože dřív mi útočit zezadu moc nešlo," řekl sedmadvacetiletý Thomas. "Až na dvanáctku, na které jsem zahrál děsnou přihrávku, jsem trefoval míč perfektně. Na každé z prvních deseti jamek jsem mohl mít birdie, což zní fantasticky," uvedl Thomas po třináctém triumfu na PGA Tour.

Koepka ztratil šance na poslední jamce

Dlouho jej ohrožoval Koepka. Ještě čtyři jamky před koncem ztrácel jen ránu. Naděje ale definitivně ztratil na závěrečné osmnáctce drivem do vody. "Musel jsem hrát agresivně a takhle to dopadlo. Ale jinak jsem hrál solidně," řekl Koepka.

Golfistka Spilková skončila v Toledu 73., vyhrála Kangová

Thomas díky titulu sesadil z prvního místa žebříčku po čtrnácti dnech Španěla Jona Rahma. V čele pořadí je podruhé v kariéře, poprvé se na vrchol dostal na měsíc na přelomu května a června roku 2018.

Golfisty nyní čeká první major sezony. Na hřišti TPC Harding Park v San Franciscu se od čtvrtku do neděle uskuteční PGA championship.

St. Jude Invitational série PGA Tour a World Golf Championships v Memphisu (dotace 10,5 milionu dolarů/par 70):
1. Thomas 267 (66+70+66+65)
2. Berger 270 (71+67+67+65)
Koepka (270 (62+71+68+69)
Mickelson (všichni USA) 270 (67+70+66+67)
Lewis (Angl.) 270 (73+70+61+66)
ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.