Rubriky:

Golf

Světová golfová amatérská jednička si zahraje MČR na rány

4. srpna 2020 11:04 - Karlštejn

Světová jednička amatérského golfového žebříčku (WAGR) Francouzka Pauline Roussinová-Bouchardová si zahraje české mistrovství republiky amatérů ve hře na rány. Na Karlštejně vytvoří konkurenci domácím hráčkám od středy do soboty. Celkem ze zahraničí dorazí 33 golfistů a golfistek.

 

Gene J. Puskar, ČTK/AP

Dvacetiletá Roussinová-Bouchardová v předchozím týdnu skončila třetí na rakouském šampionátu, ale v minulosti již dokázala vyhrát tituly v Portugalsku a Itálii. Největšími konkurentkami francouzské hráčky by měly být Sára Kousková, nejlepší Češka v amatérském žebříčku (60. WAGR), či Tereza Melecká (64.).

Tituly z loňského roku z Karlových Varů budou obhajovat Němec Leon Breimer a Hana Ryšková, která do úvodního kola vyrazí po boku Roussinové-Bouchardové.

Na startu Czech International Amateur Championship 2020 by Raiffeisenbank bude 156 hráčů a hráček, z toho 105 mužů a 51 žen. Po druhém kole projde cutem 48 mužů a 24 žen včetně hráčů a hráček na děleném pořadí.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.