Rubriky:

Golf

Johnson je podruhé v kariéře nejlepším golfistou roku na PGA Tour

15. září 2020 07:42 - Ponte Vedra Beach/Praha

Dustin Johnson byl podruhé v kariéře vyhlášen nejlepším golfistou roku na PGA Tour. Šestatřicetiletý Američan letos ovládl celkové pořadí FedEx Cupu, vyhrál tři turnaje a vrátil se do čela světového žebříčku.

 

Danielle Parhizkaran, Reuters

Johnson vynechal začátek roku po operaci kolene a poté stejně jako všichni ostatní nehrál kvůli koronavirové pandemii. Závěr netypické sezony mu ale vyšel skvěle, na posledních čtyřech turnajích vybojoval dvě vítězství a dvě druhá místa.

Díky triumfům v Nortonu a na finále sezony v Atlantě ovládl Johnson poprvé hodnocení FedEx Cupu a získal šek na 15 milionů dolarů. Předtím v červnu získal rodák z Columbie titul v Cromwellu.

Anketu, v níž hlasují členové PGA Tour s minimálně deseti starty v sezoně, vyhrál Johnson podruhé po roce 2016. Přesné výsledky vedení elitní série nesdělilo, pouze to, že za vítězem skončili Collin Morikawa, Jon Rahm, Webb Simpson a Justin Thomas.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.