DeChambeau ovládl golfové US Open a má první major titul

Mamaroneck

Americký golfista Bryson DeChambeau zvládl nejlépe nástrahy tradičně tvrdého US Open. Jediný se na hřišti Winged Foot dostal celkově pod par a se skóre -6 získal první major titul kariéry.

Americký golfista Bryson DeChambeau s trofejí pro vítěze US Open.

"Dokázal jsem to. Dokázal jsem to. Hřiště bylo prezentováno jako náročné, ale já jsem hrál nádherně," radoval se sedmadvacetiletý DeChambeau.

Do finálového kola vstupoval se ztrátou dvou ran na Matthewa Wolffa, ale ten ve finále chyboval a v paru skončil při svém debutu na US Open druhý. Třetí Louis Oosthuizen z JAR už ztratil na vítěze osm ran, první hráč světa Američan Dustin Johnson, jenž byl před turnajem považován za největšího favorita, obsadil s +5 dělené 6. místo.

Patrick Reed z USA na golfovém US Open

Nebojácný DeChambeau zahrál ve finále eagle, dvě birdie a bogey a atakoval jamku při každé příležitosti. I na závěrečné osmnáctce, i když už měl náskok šesti ran a jasnou výhru, nechtěl chybovat a dlouho si rozmýšlel závěrečný pat.

Američan Justin Thomas rozehrál nejlépe golfové US Open.

"Doufám, že inspiruju další, že se dá uspět i jinou cestou. Ne každý to může dělat jako já, ale obecně platí, že jsou i jiné způsoby," řekl DeChambeau, který ke golfu přistupuje i vědecky a má netradičně všechny hole stejně dlouhé.

Na hřišti Winged Foot se US Open hrálo pošesté a z 894 hráčů je DeChambeau třetí, který dokončil pod parem a s minus šesti dosáhl nejlepšího výsledku.

US Open, golfový turnaj kategorie major v Mamaronecku (par 70, dotace 12,5 milionu dolarů):