Rubriky:

Golf

Čejka obětí zkráceného cutu

16. ledna 2011 09:09

Zkratka MDF se objevila u Alexe Čejky a dalších 26 jmen na Sony Open. Český rodák skončil po dvou kolech PGA Tour na celkovém skóre 2 pod par - a skončil i jeho golf v turnaji kvůli cutu, který byl výjimečně zkrácen, aby se stihla nedělní dohrávka na 36 jamkách.

 

Petr Sznapka, ČTK

Made cut, did not finish, neboli Prošel cutem, ale nedokončil. To je vysvětlení šifry MDF, jež na Honolulu postihla kromě Čejky řadu známých jmen jako Zach Johnson, Vijay Singh, Rocco Mediate, Fred Funk, Ryuji Imada nebo Heath Slocum.

Všichni tak jako Čejka (70-68) zahráli po dvou kolech PGA Tour celkem 2 pod par, ale kvůli časové tísni byli z turnaje eliminováni. Ve čtvrtek se nehrálo vůbec, takže nedělní program byl zhuštěn na dvě kola, kam by se obvyklých 70 a více hráčů v cutu nevešlo.

Proto se cut snižoval na výsledek nejbližší počtu 60 hráčů. Vyšlo z toho 3 pod par a 56 postupujících golfistů.

Hráči na -2 aspoň dostanou rozdělené poslední prize money a body do FedEx Cupu. A Čejka cestuje dřív do dějiště dalšího turnaje, Bob Hope Classic, který se hraje od středy na čtyřech hřištích v Kalifornii.

Sony Open po druhém kole vedou Stuart Appleby (64-66) a Shigeki Maruyama (65-65) na 10 pod par.

 


Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.