Rubriky:

Golf

Nelly Korda ve stopách sestry

16. ledna 2011 21:28

Nelly Korda, teprve 12letá sestra čerstvé profesionálky, skončila na vynikajícím 12. místě při turnaji South Atlantic Amateur, který před rokem vyhrála právě o šest let starší Jessica. Golfová média si přitom všimla podobnosti švihů sester Kordových.

Turnaj Women´s South Atlantic Amateur Championship, oficiálně určený dospělým amatérkám a známý ve stručnosti jako Sally, se hrál v Oceanside Country Clubu v Ormond Beach na Floridě za povětrnostních podmínek nevlídných pro golf.

Nelly Korda (+17; 79-78-75-73) skončila dvanáctá z 91 golfistek, které turnaj dohrály. Zvítězila Jaye Marie Green s -5, ještě druhá Charley Hull byla s -1 pod par, ale už třetí Ashlan Ramsey měla +7.

K minulým vítězkám turnaje patří vedle Jessiky Kordy jména jako Patty Berg nebo Babe Zaharias.

Nelly Korda má ale oprvdu spoustu času. Dvanáct let je totiž minimální věk pro starty už jen na turnajích Americké juniorské golfové asociace AJGA.


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.