Rubriky:

Golf

Větrný den pro oslavence Goosena v prvním kole Qatar Masters

3. února 2011 17:12

Jedině Retief Goosen se v den svých 42. narozenin dostal pod 70 ran při prvním kole Qatar Masters. Hřiště Doha Golf Clubu sužoval vítr o rychlosti až 50 kilometrů v hodině, který sfoukl naděje mnoha favoritů. Pod par 72 hrálo všehovšudy osm hráčů.

Goosen zahrál ve větrné loterii 69 ran, když měl pět birdie a dvě bogey. Ránu na dvojnásobného vítěze US Open a světovou patnáctku ztratil mj. obhájce titulu Robert Karlsson.

"Tohle bylo jedno z nejtěžších kol, které jsem tady zažil," řekl Jihoafričan. "European Tour věděla, že přijde větrná pohroma, tak nepřipravila tolik těžké hřiště, ale rough byl pořád hodně vysoký. Pro někoho, kdo se narodil v roce 1969, je ale výsledek 69 dobrý."

Před prvním kolem se dokonce nesekaly greeny, aby podmínky nebyly tak obtížné. Přesto se hráči trápili. A někteří dost.

Světová jednička Lee Westwood hrál 73 s birdie na poslední jamce, pětiparu, stejně jako Sergio García nebo Louis Oosthuizen.

Dvojka Martin Kaymer si připsal dokonce 77 s double bogey, když na čtyřparové patnáctce odpálil do kamení, v němž zůstal i po další ráně, a pak se raději už vracel dropovat.

Vítěz z minulého týdne Paul Casey zahrál 74, ale jen díky třem birdie na posledních čtyřech jamkách.

V pouštním větru vyhořeli pozvaní Američané: světová sedmička Steve Stricker měl 76 ran a John Daly 77.


Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.