Westwood zůstal pod cutem

4. února 2011 16:06

Světová jednička Lee Westwood se stal obětí cutu na Qatar Masters, stejně jako šestka Paul Casey, vítěz posledního turnaje European Tour. Kůži si naopak zachránili světová dvojka Martin Kaymer a sedmička Steve Stricker, kteří se v Doha Golf Clubu dostali přesně do cutu.

 

Eddie Keogh, Reuters

Divoké Qatar Open pokračovalo i ve druhém kole, kdy nakonec do cutu +3 postoupil neobvykle vysoký počet 74 hráčů. Mezi nimi Martin Kaymer, který se narozdíl od čtvrtka vyvaroval úletů a zahrál 70 ran bez bogey, a také o jednu ránu a dvě bogey horší Steve Stricker.

Lee Westwood zahrál jediné birdie dne na pětiparové osmnáctce, jenže k postupu do víkendu potřeboval Angličan eagle, od něhož ho při dlouhém puttu dělila jen půlotočka míče. Westwood měl jinak čtyři bogey, 75 ran a celkem za dvě kola +4.

Stejně jako Westwood dopadlo dalších 18 hráčů, kteří zůstali o ránu za cutem. Dvě rány přebývaly Paulu Caseymu, jenž v pátek obešel hřiště rovněž se 75 údery.

Naopak zmrtvýchvstání předvedl John Daly, který po čtvrtečních 77 vytáhl odkudsi 68 se čtyřmi birdie a žádným bogey a se skóre +1 se dělí o 33. místo

V čele jsou po polovině veteráni. Vede Rakušan Markus Brier s -7 (71-66), druhý je o ránu zpět Jihoafričan Darren Fichardt (70-68) a o třetí místo se na -5 dělí autor nejlepšího pátečního kola Thomas Björn (74-65), obhájce titulu Robert Karlsson (70-69) a Richard Finch (70-69). Björn hrál osm birdie a jedno bogey.

Na dělenou 6. příčku klesl po 71 ranách lídr prvního kola Retief Goosen.

Přímé přenosy z European Tour vysílá Golf Channel, o víkendu vždy od 10.30 do 14.30.

Více na GolfDigest.cz


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: