Rubriky:

Golf

Golfista Lieser vyhrál Challenge Tour a má kartu na European Tour

22. listopadu 2020 16:13 - Palma de Mallorca

Golfista Ondřej Lieser senzačně vyhrál finálový turnaj Challenge Tour. Jako první Čech díky triumfu na Mallorce druhou nejvyšší evropskou sérii ovládl i celkově a získal hrací kartu na European Tour.

 

twitter@PGACzech

Devětadvacetiletý Lieser navázal v Palmě de Mallorca na premiérovou výhru na Challenge Tour, kterou oslavil před čtrnácti dny v Cádizu. Ve finále pro 45 hráčů měl po čtyřech dnech 11 ran pod par a zvítězil o jeden úder před trojicí soupeřů.

Nad hlavu pak zvedl trofej v podobě ostrova Mallorca a poté stříbrný talíř za výhru v celé sérii. Jeho první telefonát směřoval domů manželce Michaele. "Byl jsem dojatý," přiznal Lieser slzy v očích a dodal: "Potkali jsme se před čtyřmi lety a můj život se úplně změnil. Tenkrát jsem málem přestal s golfem, ale s ní se všechno otočilo. Není to jenom moje výhra, ale i její. Dodala mi sílu, především psychickou," řekl pro web série.

https://www.facebook.com/cgf.cz/posts/4216586731701585

Ve světovém žebříčku se Lieser znovu posune, z 301. místa si polepší do druhé stovky. V redukovaném pořadí se dostane mezi šedesátku, která k 21. červnu příštího roku postoupí na odložené olympijské hry v Tokiu.

Finálové kolo začal Lieser výborně dvěma birdie a hned se dotáhl na čelo. Po bogey na pětce sice klesl, ale další birdie přidal na osmičce. Na úvod druhé devítky zahrál bogey a birdie a ve vedení se od té doby držel neustále. Na závěrečném pětiparu stejně jako v prvním a druhém kole skóroval a ve vedení byl v tu chvíli sám. "Paty na sedmnáctce a osmnáctce byly neuvěřitelné. Za dané situace a pod takovým tlakem, že ani nevím, jak jsme je zahrál," řekl.

Musel čekat, jak si povede Alexander Knappe, který ho jako jediný mohl dotáhnout a vynutit si rozstřel. Němec ale zahrál jen par a Lieser se mohl radovat.

V celkovém pořadí sezony figuroval Lieser před finále na šestém místě a potřeboval skončit v první pětce, aby si zajistil kartu na European Tour. Díky titulu získal 62 tisíc eur (přes 1,6 milionu korun) a k výhře v sérii mu stačilo odehrát pět turnajů - dva vyhrál, jednou byl čtvrtý, třináctý a čtyřiačtyřicátý.

Jméno českého golfisty se v seznamu vítězů celé Challenge Tour objeví třeba vedla šampiona British Open Švéda Henrika Stensona (2000) nebo Angličanů Tommyho Fleetwooda (2011) a Andrewa Johnstona (2014). Na Challenge Tour začínali hvězdnou kariéru i Angličan Justin Rose či Brooks Koepka z USA.

Sezona Challenge Tour byla letos zkrácena kvůli koronaviru, čítala jen deset turnajů plus finále.

Finálový turnaj golfové Challenge Tour v Palmě de Mallorca (par 71, dotace 350.000 eur):
1. Lieser (ČR) 273 (70+69+66+68)
2. Tarrio (Šp.) 274 (66+70+71+67), Blomstrand (Švéd.) 274 (68+68+69+69) a Knappe (Něm.) 274 (68+63+72+71).
Konečné pořadí Challenge Tour:
1. Lieser 116 344 b
2. Schneider (Něm.) 98 500
3. Angles (Šp.) 92 688
ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.