Nová místa na golfové mapě Česka

14. prosince 2011 18:04 - PRAHA

Několika golfových projektů se letos zúčastnili členové České komory stavitelů a designérů golfových hřišť, mezi nimi byla i čtyři hřiště. Nově byla otevřena pražská osmnáctka na Černém Mostě, devítka vyrostla v Bitozevsi u Loun, zatím šest jamek vzniklo na Hukvaldech a o dalších devět jamek na stávající osmnáctku byly rozšířeny Slapy.

 

Alice Kavková

Vedle těchto projektů se členové komory podíleli i na výstavbě tréninkových ploch a driving range v Ralsku a Čapím hnízdu u Olbramovic, driving s akademií vyrostl v Jihlavě, vypočítalo vedení komory na úterní valné hromadě v pražském Klubu Lávka.

Komora projednala také trvající nepříznivou situaci v oblasti vyjímání půdy pro golfové projekty ze zemědělského půdního fondu. Podle platného zákona spadají golfová hřiště do kategorie velkoskladů či továrních hal a za vyjmutí půdy musí platit vyšší sazby. Někde se odvody státu zvedly až devítinásobně, což výrazně přibrzdilo realizaci nových golfových hřišť. Tento stav chce komora golfových stavitelů ve spolupráci s Českou golfovou federací změnit.

Sport.cz

Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.