Živě

Nová místa na golfové mapě Česka

14. prosince 2011 18:04 - PRAHA

Několika golfových projektů se letos zúčastnili členové České komory stavitelů a designérů golfových hřišť, mezi nimi byla i čtyři hřiště. Nově byla otevřena pražská osmnáctka na Černém Mostě, devítka vyrostla v Bitozevsi u Loun, zatím šest jamek vzniklo na Hukvaldech a o dalších devět jamek na stávající osmnáctku byly rozšířeny Slapy.

 

Alice Kavková

Vedle těchto projektů se členové komory podíleli i na výstavbě tréninkových ploch a driving range v Ralsku a Čapím hnízdu u Olbramovic, driving s akademií vyrostl v Jihlavě, vypočítalo vedení komory na úterní valné hromadě v pražském Klubu Lávka.

Komora projednala také trvající nepříznivou situaci v oblasti vyjímání půdy pro golfové projekty ze zemědělského půdního fondu. Podle platného zákona spadají golfová hřiště do kategorie velkoskladů či továrních hal a za vyjmutí půdy musí platit vyšší sazby. Někde se odvody státu zvedly až devítinásobně, což výrazně přibrzdilo realizaci nových golfových hřišť. Tento stav chce komora golfových stavitelů ve spolupráci s Českou golfovou federací změnit.

Sport.cz

Časová osa: Golf

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.