Matuš skončil na Kaskádě osmnáctý, vyhrál Schneider

5. července 2021 09:11 - Kuřim

Golfistovi Stanislavu Matušovi nevyšel útok na první desítku v turnaji Kaskáda Golf Challenge druhé evropské série Challenge Tour a skončil se skóre -9 na děleném osmnáctém místě. Vítězství a kartu na major British Open vybojoval Němec Marcel Schneider.

@ Stanislav Matuš - Czech Golf Player

Z dalších dvou českých hráčů, kteří prošli s Matušem cutem, byl Jan Cafourek po čtyřech kolech v paru a obsadil dělené 54. místo, Šimon Zach (+4) byl o pět míst horší.

Matuš se v prvních dvou kolech držel v desítce, ale po double bogey na poslední jamce třetího dne klesl na 13. místo. Ve finále zahrál 70 ran a pohoršil si o pět míst. "Mám radost, že jsem vybojoval výsledek pod par i celkem solidní umístění," řekl Matuš.

Ko Čin-jong vyhrála turnaj LPGA v Colony, ale Kordovou o trůn nepřipravila

Schneider se držel v čele turnaje od 2. kola a před závěrečným dnem se o vedení dělil s čtveřicí hráčů. Ve finále se málem připravil o šanci na úspěch kvůli double bogey na patnáctce. Na zbylých třech jamkách ale zahrál birdie a to poslední na osmnáctce znamenalo jeho druhý titul na Challenge Tour.

Matuš se drží na Kaskádě v první desítce

Kromě šeku na 32 tisíc eur (přes 830 tisíc korun) se může těšit na svůj první turnaj kategorie major. Britské The Open začne za dva týdny na hřišti v Royal St. George's.

Golfový turnaj Kaskáda Golf Challenge série Challenge Tour v Kuřimi na Brněnsku (par 71, dotace 200 000 eur):
1. Schneider (Něm.) 268 (65+65+71+67)
2. Geary 269 (69+67+66+67)
Papadatos (oba N. Zél.) 269 (70+67+65+67)