Živě

Vítěz Masters Macujama přijde po nákaze koronavirem o British Open

11. července 2021 14:22 - Sandwich

Vítěz dubnového turnaje Masters Hideki Macujama přijde kvůli nákaze koronavirem o nadcházející major British Open, který se hraje příští týden. Japonský golfista měl pozitivní test minulý týden na turnaji v Detroitu. I když je bez příznaků, PCR testy má stále pozitivní a je v izolaci.

 

Geoff Burke, Reuters

"Cítím se dobře, ale nemůžu se připravovat na British Open. I cesta do Británie by byla obtížná, proto jsme se s týmem rozhodli, že bude nejlepší turnaj vynechat, abychom nikoho neohrozili. Mrzí mě, že o British Open přijdu, ale těším se příští rok do St. Andrews," uvedl Macujama v prohlášení.

Devětadvacetiletý vítěz šesti turnajů PGA Tour je považován za jednoho z kandidátů, kteří by mohli 23. července zapálit olympijský oheň při zahájení her v Tokiu. Od 29. července by se měl Macujama představit v olympijském turnaji.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.