Golfista Maurits vyhrál s velkým náskokem další turnaj Czech Tour

Kunětická Hora

Nizozemec Sven Maurits se zabydlel na české golfové sérii a vyhrál podruhé za sebou. Na triumf ve slovenské Skalici dnes navázal na Kunětické hoře, kde Golf Classic 2014 ovládl s výrazným náskokem sedmi ran. Bývalý desetibojař Roman Šebrle skončil na 23. místě.

Bývalý desetibojař Roman Šebrle skončil na turnaji v Kunětické Hoře na 23. místě.

Maurits vedl už před druhým kolem a finále mu vyšlo parádně. I díky eaglu na pětiparové sedmé jamce zahrál -9 a jen o ránu zůstal za rekordem hřiště. "Vyšlo mi snad všechno, co jsem si přál. O rekordu hřiště jsem nevěděl, ale moje hra by se asi nezměnila, i kdybych o něm informován byl," řekl Maurits v tiskové zprávě. Celkem měl 201 úderů (-15) a porazil o sedm ran Angličana Craiga Farrellyho.

Na děleném třetím místě skončili čeští hráči Martin Příhoda, Stanislav Matuš a s nimi byl už deset ran za vítězem další Nizozemec Floris Haas.

Olympijský vítěz z Atén Šebrle, hrající se statusem amatéra, prošel při svém třetím startu poprvé cutem. Ve druhém kole zahrál +3, což je jeho nejlepší skóre na kolo v sezoně, ve finále si pohoršil na 78 ran a celkově zaostal za vítězem o 28 úderů.

"Cítím zlepšení. Samozřejmě jak výsledkově, tak především pocitově. Dnes mě lepší výsledek stály dvě nepovedené jamky, neposlouchal mě hlavně driver. Fairway jsem skoro nepotkal," řekl Šebrle serveru golfchannel.cz.

Czech PGA Tour pokračuje po více než měsíční pauze na hřišti Golf & Ski Resort Ostravice, kde se 28. až 30. června uskuteční Moravia Cup 2014.

Golfový turnaj Golf Classic 2014 série Czech PGA Tour na Kunětické Hoře (par 72, dotace 400.000 korun):