Návrat se Woodsovi nevydařil, na turnaji v Bethesdě ani neprošel cutem

28. června 2014 08:44 - Bethesda

Americký golfista Tiger Woods neprošel při svém návratu na PGA Tour po operaci zad a tříměsíční pauze na turnaji Quicken Loans National v Bethesdě cutem. Bývalý první hráč světa měl po dvou kolech skóre plus sedm a za postupem do víkendových kol zaostal o čtyři rány.

 

Nick Wass, ČTK/AP

V prvním kole zahrál Woods na těžkém hřišti Congressional Country Club 74 ran a v pátek se ještě o ránu zhoršil. Ve druhém kole se mu nepovedla především jedenáctá až čtrnáctá jamka, na kterých zahrál čtyři bogey v řadě a přišel o naději.

"Skončil jsem čtyři rány od cutu, to je hodně. Ale na druhou stranu jsem spokojený. Fyzicky jsem neměl problém a míče létaly daleko jako už dlouho ne. Potřeboval jsem si zahrát turnaj, abych zjistil, jak na tom opravdu jsem," řekl Woods.

Na PGA Tour neprošel jako profesionál cutem teprve podesáté z 299 startů. V letech 1997 až 2005 prošel do finálových kol na rekordních 142 turnajích po sobě.

V Bethesdě mu viditelně chyběl cit při krátké hře a patování. "Udělal jsem hodně jednoduchých hloupých chyb, někdy to bylo špatné rozhodnutí, ale to jsou věci, na který se dá zapracovat, aby to příště bylo o mnoho lepší," řekl osmatřicetiletý golfista.

Na zlepšení má Woods necelý měsíc. Jeho dalším turnajem bude British Open v Hoylake v Liverpoolu, kde v roce 2006 zvítězil.

Woods operací vyřešil dlouhodobé problémy se skřípnutým nervem. Naposledy hrál na začátku března v Doralu, kde s bolestmi obsadil 25. místo. Vynucená pauza jej stála i vedení ve světovém žebříčku, momentálně figuruje na pátém místě.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.