Golfista Gómez vyhrál v play off turnaj PGA v Honolulu

Honolulu

Golfista Fabián Gómez se po skvělém finálovém dnu a lépe zvládnutém rozstřelu dočkal druhého titulu na okruhu PGA. Argentinec zahrál v neděli v Honolulu 62 ran, na druhé jamce play off pak porazil po většinu turnaje vedoucího Američana Brandta Snedekera a zvedl nad hlavu trofej ze Sony Open.

Argentinský golfista Fabián Gómez s trofejí za vítězství na turnaji v Honolulu.

Ve finálovém kole zahrál Gómez deset birdie, z toho od šesté do dvanácté jamky sedm v řadě. Pak sice udělal dvě bogey, ale další dvě birdie přidal na posledních dvou jamkách a titul si následně zajistil dalším birdie na druhé jamce rozstřelu.

"Jsem na sebe velmi pyšný. Cítil jsem se celý den skvěle. Dvě bogey mě sice rozhodila, ale znovu jsem získal sebevědomí," řekl Gómez a výhru věnoval otci svého nosiče holí. "Zemřel před pár týdny, je to na jeho počest," dodal.

Gómez i Snedeker, který vedl turnaj od prvního kola, skončili s výsledkem 20 ran pod par. Sedminásobný vítěz na PGA Snedeker mohl rozhodnout na první jamce play off, ale jeho pat do birdie jamku těsně minul. "Jsem zklamaný. Připravil jsem si šanci, abych to dokončil, ale poslední krok jsem neudělal," řekl Snedeker.

Poprvé Gómez vyhrál turnaj PGA loni na St. Jude Classic a nyní se stal čtvrtým Argentincem, který dokázal zvítězit víckrát než jednou. Po triumfu se posunul na 55. místo světového žebříčku a má šanci zahrát si v létě na olympiádě v Riu de Janeiro.

Golfový turnaj Sony Open série PGA Tour v Honolulu (dotace 5,8 miliónu dolarů, par 70):