Rubriky:

Golf

Čína si dělá právo na golf

17. ledna 2006 16:40 - Čína

Čínský profesor Ling Chung-ling tvrdí, že golf nevznikl ve Skotsku, ale právě v Číně. Podle vědce z univerzity v Lan-čau záznamy jasně ukazují, že staří Číňané používali hůl již v roce 945 našeho letopočtu, tedy asi 500 let před tím, než tak učinil první Skot.

Podle agenturních zpráv k závěru dospěl při studiu archivních materiálů, podle nichž oblíbenou hru hrál už v 10. století jeden čínský úředník, který holí umisťoval míček do jamky.

Hra, které se říkalo "udeř míč", se pak až později dostala přes Mongolsko i do Evropy, uvedl profesor. My známe pouze obraz od mistra Du Jina z 15. století z dynastie Ming, na kterém pět žen hraje golf. Tedy pokud je obraz pravý...

Skotové nicméně oponují. Zástupci klubu Royal and Ancient Club ze St. Andrews podle serveru Ananova.com řekli: "Golf, jak víme, se hraje na 18 jamek a svůj původ má zde, ve Skotsku."


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.