Woodland poprvé uspěl v rozstřelu a zvítězil na Phoenix Open

Scottsdale

Americký golfista Gary Woodland uspěl poprvé na PGA Tour v rozstřelu a vyhrál turnaj Phoenix Open. Na první dodatečné jamce ve Scottsdale zahrál par a porazil krajana Cheze Reavieho.

Americký golfista Gary Woodland uspěl poprvé na PGA Tour v rozstřelu a vyhrál turnaj Phoenix Open.

Třiatřicetiletý Woodland se dočkal třetího titulu na elitním americkém okruhu, na který čekal čtyři a půl roku. Zároveň prolomil nezdary play off, v němž v minulosti dvakrát neuspěl.

Po čtyřech kolech měli Woodland s Reaviem na kontě 18 ran pod par. Vítěz přičítal úspěch svému zlepšení v krátké hře. "Před sezonou jsem na tom hodně pracoval. Bylo to potřeba. Pořád mám na čem dělat, ale jsem nadšený z toho, jak jsem na tom teď," uvedl Woodland.

Do play off ho posunulo skvělé čtvrté kolo, které zvládl na 64 ran, sedm pod par. V neděli naopak selhal Rickie Fowler, jenž v roli lídra zahrál 73 úderů a propadl se na dělené jedenácté místo. Stejně dopadl druhý hráč světa Španěl Jon Rahm, který byl před závěrečným dnem druhý.

Turnaj za celý týden navštívilo rekordních 719.179 diváků. V sobotu jich na hřiště dorazilo 216.818. "Byli úžasní. Každý se ke mně jako k místnímu hlásil," pochvaloval si atmosféru Reavie.

Golfový turnaj Phoenix Open série PGA Tour ve Scottsdale (dotace 6,9 miliónu dolarů, par 71):