Rubriky:

Koronavirus a sport

Brazilcům v boji s koronavirem pomůžou fotbalové svatostánky

1. dubna 2020 21:49 - Brasília/Praha

Dva nejznámější fotbalové stadiony v Brazílii se promění na polní nemocnice. Vláda lidnatého jihoamerického státu nechala v minulých dnech vybudovat nemocniční zázemí a postele na stadionech Maracaná v Rio de Janeiru a Pacaembu v Sao Paulu. Na to, jakým způsobem probíhá finalizace krizových projektů, se můžete podívat ve videu níže.

Reuters

Jásot sportovních fanoušků v uplynulých dnech utichl prakticky po celém světě. Čtyřicetitisícový stadion Pacaembu a osmdesátitisícový kolos Maracaná ale najdou své uplatnění i v dobách koronavirové krize.

Prvně jmenovaný stadion pojme až 200 pacientů s mírnějším až středním průběhem nemoci, riodejaneirský svatostánek bude mít k dispozici dokonce 400 postelí.

Slavný fotbalový stadion Maracaná provozuje vláda brazilského státu Rio de Janeiro.

„Jsou to postele pro méně závažné případy. Tady jich máme 200, ale nedaleko odsud máme pro pacienty dalších 1 800 míst. Na každých 200 lůžek máme osm jednotek intenzivní péče," řekl agentuře Reuters koordinátor projektu v Sao Paulu.

"Myslím si, že vybudovat tady polní nemocnici je dobrý nápad, v blízkosti žije mnoho lidí a dosavadní péče, kdy lékaři chodí za pacienty domů, nefunguje dobře," myslí si jeden z obyvatelů Ria.

Brazílie má aktuálně 5 812 potvrzených případů nákazy, nemoci Covid-19 v zemi podlehlo 202 lidí.

pb, Sport.cz

Časová osa: Koronavirus a sport

Filtr článků - Koronavirus a sport


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.