Naděje pro sport? Televize zveřejnila novou podobu tabulky opatření PES

20. ledna 2021 12:46 - Praha
(Aktualizováno: 20. ledna 2021 13:21)

Televize Nova zveřejnila novou podobu tabulky opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Podle jejích informací vláda novou verzi s protiepidemickými opatřeními schválí s největší pravděpodobností v pátek a následně představí veřejnosti. Také sportu se mají týkat velké změny.

 

Jan Handrejch, Právo

Největší novinkou proti stávající podobě protiepidemických opatření je přidání zcela nového parametru pro všech pět stupňů rizika. V nové verzi tabulky se jmenuje orientační zatížení zdravotního systému.

Jak Nova avizuje, opatrně optimističtí mohou být amatérští sportovci a návštěvníci posiloven. Zatímco nyní jsou vnitřní sportoviště v pátém stupni plošně uzavřena, nový systém umožňuje otevřít i uvnitř, ale vždy jen pro dva lidi. A doporučuje testy na covid-19.

Aktualizovaná verze tabulky se také mnohem podrobněji věnuje divákům sportovních a kulturních akcí, přidává samostatné řádky pro některá povolání nebo obšírněji upravuje například provoz bazénů či saun.

Rýsuje se naděje pro skomírající amatérský sport

U diváků účastnících se sportovních utkání či kulturních akcí nová tabulka ve 3. stupni rozlišuje, jestli má hlediště kapacitu do, nebo naopak přes tisíc míst. A ke vstupence nařizuje negativní test na covid nebo respirátor. Nadále zakazuje na akcích divákům zpívat.

Ve 4. stupni navrhovaná tabulka připouští obsazení 20 % z kapacity zařízení, maximálně 300 sedících osob s negativním testem ne starším než 48 hodin. Současně má být od 1. do 4. stupně povinná evidence diváků pro případnou potřebu epidemiologického šetření.

Zatímco nyní je potřeba nouzový stav pro všech pět stupňů pohotovosti, upravený PES počítá s tím, že první dva stupně se obejdou i bez něj.

dos, Sport.cz

Časová osa: Koronavirus a sport

Filtr článků - Koronavirus a sport


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: