Živě

Valenta odjel trénovat za sněhem do Kanady

21. listopadu 2006 12:01 - PRAHA/APEX

Akrobatický lyžař Aleš Valenta se o víkendu vydal trénovat na blížící se Světový pohár. Kvůli trvale přetrvávajícím sněhovým podmínkám v Evropě se jeho dočasným domovem už tradičně stal lyžařský areál v Apexu v Kanadě.

 

čtk

"Areál v Apexu je super a sněhu dostatek. Mám za sebou první trénink a zatím jen jednoduchá salta. Soustředím se na odrazy a především dopady. Tak za 2-3 dny přijdou na řadu trojná salta," hlásil Valenta z provincie Britská Kolumbie.

Na můstcích v populárním středisku trénují vedle českého skokana domácí borci, Australané, Francouzi a Chorvaté. Valenta se z náročného tréninku vrací 2. prosince a hned následující den ho čeká odlet na Světový pohár v Číně.

Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.