Rubriky:

Lyže a snowboard

Olympijská vítězka na prkně letěla do historie, předvedla mimořádný kousek

15. listopadu 2018 20:29 - Vídeň

Nejen svět snowboardingu žasne. Olympijská vítězka Anna Gasserová na stubaiském ledovci jako první žena zvládla náročný skok Cab Triple Underflip 1260.

Video již není dostupné

sntv

Parádní salta se switchem v podání rakouské blondýny vznikla v rámci natáčení dokumentárního snímku o Korutanech. Dvojnásobná sportovkyně roku své země předvedla i dokonalé přistání a zapsala se tak do historie.

„Dala jsem několik dvojáků, podmínky byly ideální a kicker dostatečně velký, tak jsem to otočila třikrát. Je úžasné, že se to povedlo hned na první pokus," říkala sedmadvacetiletá závodnice.

Nový trik chce Gasserová v soutěžích předvádět pouze výjimečně. Na obyčejné rampě pro Big Air nenabere potřebnou rychlost. Ale dokáže si představit, že obdobný kicker bude k dispozici třeba na X-Games v Aspenu. „Všechno se však musí dokonale přizpůsobit, " podotkla Gasserová.

vap, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.