Záhrobská si pátým místem v supekombinaci vyrovnala rekord v SP

Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila páté místo v superkombinaci Světového poháru v Reiteralmu a vyrovnala tak své osobní maximum v seriálu. Jednadvacetiletá závodnice, jejímž letošním nejlepším výsledkem bylo desáté místo ze slalomu v Aspenu, nestačila v součtu časů ze super-G a jednoho kola slalomu speciál jen na čtveřici Rakušanek v čele s Marlies Schildovou.

Na body nakonec nedosáhla druhá česká reprezentantka Lucie Hrstková. Po superobřím slalomu jí patřilo 29. místo, ve slalomu ale klesla na 32. příčku.

Záhrobská, jejímž dosavadním maximem v kombinaci bylo desáté místo z roku 2004, po dopoledním superobřím slalomu figurovala na sedmém místě. Přestože pak ve slalomu zajela až dvanáctý čas, v celkovém pořadí se posunula. "Mám radost, že jsem se výrazně zlepšila v superobřím slalomu. S tím jsem velice spokojená. Ve slalomu musím přidat," řekla spolupracovníkovi ČTK Záhrobská, jež se do elitní pětky závodu SP vešla poprvé po více než dvou letech.

Naposledy byla tak vysoko v únoru 2004 ve slalomu speciál ve Zwieselu. "Byla to docela dlouhá doba. Tohle je jiná disciplína, ale každého toho výsledku si moc vážím," uvedla lyžařka. Úspěch jí pozvedne sebevědomí před dalšími starty. "Nálada byla dobrá a teď je skvělá," prohlásila.

Závod ovládly Rakušanky

Nemá pocit, že by jí byla pátá místa souzená. "Určitě ne, je to náhoda," řekla. Věří, že přijde zlepšení až na medailové pozice. "Je to kousek. Cítím že na to mám, ono to přijde," uvedla Záhrobská. Jejím cílem bylo skončit do 30. místa a bodovat. "Sedmé místo jsem nečekala," tvrdila. Dvanáctým časem ve slalomu zklamána nebyla. "Líp jsem zajet nemohla," mínila.

"Ten výsledek v super-G je vynikající. Vyšla nám příprava, ale stejně překvapila, protože trať byla ledová," řekl ČTK otec a kouč v jedné osobě Petr Záhrobský. Díky pátečnímu výkonu se jeho dcera posunula v celkovém hodnocení na 15. místo. "A bude moci pravidelně bodovat i v super-G, o to nám šlo," prohlásil. Celkový výsledek nechtěl přeceňovat. "Jdeme pomalu kupředu, bude to ještě lepší," uvedl Záhrobský.

Schildová, která vyhrála oba letošní slalomy speciál, se k třetímu vítězství v sezóně posunula z šestého místa po super-G. O 34 setin sekundy porazila Michaelu Kirchgasserovou, pro niž je druhé místo nejlepším výsledkem v kariéře. Na třetí příčku klesla v polovině závodu vedoucí Kathrin Zettelová, čtvrté místo obsadila Nicole Hospová. Rakušanky naposledy zabraly první čtyři příčky v roce 1990 ve slalomu ve švédském Vemdalenu.

Výsledky - superkombinace:
1. Schildová 2:13,69 (superobří slalom 1:23,24+slalom 50,45), 2. Kirchgasserová 2:14,03 (1:23,48+50,55), 3. Zettelová 2:14,04 (1:22,63+51,41), 4. Hospová (všechny Rak.) 2:15,00 (1:24,06+50,94), 5. Záhrobská (ČR) 2:15,31 (1:23,30+52,01), 6. Chmelarová (Něm.) 2:15,34 (1:23,61+51,73), 7. Alcottová (Brit.) 2:15,46 (1:23,35+52,11), 8. Poutiainenová (Fin.) 2:15,49 (1:24,16+51,33), 9. Brydonová (Kan.) 2:15,68 (1:23,77+51,91), 10. Ottossonová (Švéd.) 2:15,71 (1:24,21+51,50), ...32. Hrstková (ČR) 2:18,35 (1:24,58+53,77).