Shiffrinová v Semmeringu láme rekordy

Semmering

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála v rakouském Semmeringu rekordní 36. slalom ve Světovém poháru. Zároveň třiadvacetiletá mistryně světa jako první triumfovala v 15 závodech v jednom kalendářním roce.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála v Semmeringu rekordní 36. slalomVideo: sntv

Třiadvacetiletá Shiffrinová po neúspěchu v pátečním obřím slalomu, v němž skončila pátá, vyhrála i pátý slalom speciál v sezoně. Na Zauberbergu vedla rodačka z Vailu už po prvním kole, a i když se v druhé jízdě její náskok zmenšil, porazila největší konkurentku Petru Vlhovou o 29 setin sekundy. Slovenka dosáhla na druhé stupně vítězů ve dvou dnech po pátečním premiérovém vítězství v obřím slalomu.

Třetí místo obsadila s odstupem 38 sekund Švýcarka Wendy Holdenerová. Češky Martina Dubovská a Gabriela Capová po chybách v prvním kole nebyly klasifikovány.

Šestatřicátým slalomovým vítězstvím v kariéře se Shiffrinová odpoutala od Rakušanky Marlies Raichové, jež pod dívčím jménem Schildová vyhrála 35 slalomů. Celkově americká hvězda vybojovala 51. vítězství v SP a v pořadí bez rozdílu pohlaví se posunula na sedmé místo před italskou legendu Alberta Tombu. Dva dny před Silvestrem zároveň oslavila jako první v historii patnácté vítězství v roce, čímž předstihla rakouského slalomáře Marcela Hirschera.

"Marlies byla společně s Bode Millerem můj velký vzor. Jako malá jsem chtěla být nejlepší lyžařkou na světě a při tom jsem pořád koukala na Marlies - chtěla jsem jezdit jako ona. Možná jsem teď její rekord překonala, ale v mých očích ho bude mít na věky ona," vysekla Shiffrinová poklonu své předchůdkyni.

Světový pohár bude pokračovat v úterý novoročním paralelním slalomem mužů a žen v Oslu, do něhož Shiffrinová půjde jako suverénně vedoucí žena celkového hodnocení SP, slalomu a superobřího slalomu.