Závod skokanů na velkém můstku na MS vyhrál Němec Eisenbichler

Innsbruck

Německým úspěchem skončil závod skokanů na lyžích na velkém můstku na mistrovství světa v Seefeldu. Vyhrál Markus Eisenbichler před Karlem Geigerem, bronz získal překvapivě Švýcar Kilian Peier.

Německým úspěchem skončil závod skokanů na lyžích na velkém můstku na mistrovství světa v Seefeldu. Vyhrál Markus Eisenbichler a měl z toho ohromnou radost.

Z kvarteta Čechů byl nejlepší dvaadvacátý Roman Koudelka, Viktor Polášek obsadil 25. místo. Další dva reprezentanti skončili po 1. kole; Čestmír Kožíšek figuroval na 34. místě, Tomáši Vančurovi stačilo sto metrů na předposlední 49. příčku.

Na Bergiselu v Innsbrucku vyšli naprázdno favorité. Lídr Světového poháru Japonec Rjoju Kobajaši byl čtvrtý, Polák Kamil Stoch pátý a obhájce titulu domácí Stefan Kraft se musel spokojit s šestou příčkou.