Čeští skokani byli v Oslu sedmí, zkrácený závod vyhráli Norové

9. března 2019 16:41 - Oslo

Družstvo českých skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka skončilo na Světovém poháru v Oslu na sedmém místě. Závod, zkrácený kvůli poryvům větru na jedno kolo, vyhráli domácí Norové před Japonskem a Rakouskem.

 

Úsek skoku na lyžích SLČR

Češi se i popáté v sezoně vešli do finálové osmičky, druhé kolo ale tentokrát rozhodčí zrušili. Za českým kvartetem zůstali Švýcaři a týmy Ruska a Finska.

Norové zvítězili o 13 bodů a týmový závod SP ovládli poprvé v sezoně. Do vedení je posunul skok Roberta Johanssona, který v závěrečné sérii přistál na 144 metrech a vylepšil rekord můstku na Holmenkollenu.

Naopak poslední skokan závodu Kamil Stoch svůj pokus pokazil a Poláci klesli z prvního na čtvrté místo. Až za nimi skončili mistři světa Němci, kteří doplatili na pád Stephana Leyheho.

V neděli se v Oslu koná soutěž jednotlivců, z páteční kvalifikace do ní postoupili Polášek, Hlava a Koudelka.

Závod SP ve skocích na lyžích v Oslu
Muži - družstva (zkrácený závod na jedno kolo) 
1. Norsko (Forfang, Pedersen, Lindvik, Johansson) 469,8
2. Japonsko (Sato, Kasai, D. Kobajaši, R. Kobajaši) 456,8
3. Rakousko (Hayböck, Fettner, Aschenwald, Kraft) 454,4
4. Polsko 440,9
5. Německo 437,9
6. Slovinsko 419,4
7. Česko (Polášek, Hlava, Kožíšek, Koudelka) 391,5
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.