Živě

Jak se rozhodne? Fenomenální lyžař přemýšlí o budoucnosti

19. března 2019 15:51 - Vídeň/Praha

Bude famózní Marcel Hirscher následovat Lindsey Vonnovou a Aksela Lunda Svindala v odchodu do důchodu, nebo se rozhodne ještě pokračovat ve své úspěšné kariéře? Rakouský lyžař ještě neví. Podle jeho slov bude vše záležet na tom, jak zregeneruje. „Je to jednapadesát procent ku devětačtyřiceti,“ prohlásil sedminásobný světový šampion, aniž by odtajnil, jaká z variant u něj vede.

 

Profimedia.cz

Odejde Marcel Hirscher do důchodu, nebo se pokusí do své bohaté sbírky přidat další medaile a křišťálové glóby? „Musím vás zklamat, ale na tuhle otázku ještě nemohu odpovědět,“ přiznal Hirscher na webu kurier.at. s tím, že vidina dalších úspěchů ho láká, avšak zároveň má po narození syna už i jiné priority.

„Je to jednapadesát procent ku devětačtyřiceti,“ prohlásil fenomenální lyžař, že se k jedné z možností přiklání, avšak neprozradil ke které. „Jsem v seriálu Světového poháru už deset let, bude záležet na tom, jak se budu cítit na začátku léta. Jestli budu po fyzické i psychické stránce schopný absolvovat další dobrou sezonu.“

Marcel Hirscher na trati obřího slalomu v Kranjské Goře.

Marco Trovati, ČTK/AP

„Uvědomuji si, že už mi není osmnáct, že pokud chci bojovat o další velký křišťálový glóbus, tak musím být stoprocentně připravený,“ vysvětloval třicetiletý Rakušan, který během své kariéry doposud těchto glóbů za celkové prvenství získal osm. Kromě nich má ještě dvanáct malých za vítězství ve slalomu a obřím slalomu.

Na stupních vítězů stál Marcel Hirscher také mnohokrát i na světových šampionátech a olympiádách. Z mistrovství světa si přivezl sedm zlatých a čtyři stříbrné medaile, na olympiádě v Soči v roce 2014 vybojoval stříbro ve slalomu. O čtyři roky později se v Jižní Koreji stal dvojnásobným olympijským vítězem, když ovládl kombinaci a obří slalom.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.